منوی دسته بندی

تعمیر انواع فر خانگی و صنعتی

اجاق گاز صنعتی


اجاق گاز صنعتی چیست؟

اجاق گاز صنعتی به عنوان یکی از مهمترین ابزارها و تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی در هنگام پخت و پز به شمار می آید. انواع اجاق گاز صنعتی از اصلی‌ترین تجهیزات پخت رستوران است که با گاز شهری کار می‌کند. کاربرد این وسیله در رستوران‌ها، کترینگ‌ها و آشپزخانه‌های تهیه غذا است که با داشتن شعله‌ی حرارت می‌تواند هر نوع غذایی مانند پلو و خورشت را روی آن طبخ کرد. در واقع نیاز اولیه هر آشپزخانه صنعتی اجاق گاز صنعتی مناسب با نوع کار و فعالیت آن هاست که بتوانند در سریعترین زمان ممکن سرویس دهی کنند. 


انواع اجاز گاز صنعتی 


اجاق گاز صنعتی 4 شعله

اجاق گاز 4 شعله یکی از انواع اجاق گازهای است که دقیقا 4 شعله روی آن تعبیه شده است و توسط گاز شهری کار می کند. این وسیله 4 پایه و یک فر دارد که بهترین نوع آن از جنس استیل است زیرا مواد غذایی به راحتی از روی آن پاک شده و مقاومت و استحکام بیشتری در برابر آب و حرارت دارد. ارتفاع پایه ی بعضی از مدل ها در این تجهیزات فست فود و رستوران قابل تنظیم است. این اجاق گاز صنعتی برای مصارف پایین و پخت مواد غذایی در حجم کمتر با توجه به جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد این مدل از اجاق گاز بیشتر در منازل است اما گاهی در رستوران ها و ساندویچی ها نیز کاربرد دارد.

اجاق گاز صنعتی 6 شعله

پر طرفدارترین نوع اجاق گاز در بین اجاق گازهای صنعتی مدل 6 شعله ی آن است؛ زیرا به دلیل وجود یک شعله‌ی بزرگ در قسمت وسط و شعله‌های کوچک تر در دو طرف دیگر کاربرد زیادی دارند. 6 شعله در روی این وسیله و یک فر در قسمت پایین آن قرار دارد. بهترین نوع این مدل از اجاق گاز های صنعتی از جنس استیل است زیرا علاوه بر شست و شو و نظافت آسان، مقاومت بیشتری در برابر حرارت زیاد و آب دارد؛ به طوری که به راحتی زنگ نمی زند و در مقایسه با مدل‌های شیشه‌ای به راحتی دچار آسیب نمی‌شود. کاربرد این اجاق گاز در منازل، رستوران‌ها و فست فودهاست.

اجاق گاز صنعتی 8 شعله

ظرفیت اجاق گاز صنعتی 8 شعله، دو برابر مدل 4 شعله است و به وسیله‌ی آن می‌توان با سرعت بیشتری مواد غذایی را در مدت زمان کمتری طبخ نمود. این وسیله در رستوران‌های صنعتی، فست فودها و تهیه غذاهایی که حجم زیادی از مواد غذایی را طبخ می کنند، به کار می‌آید. از مزایای اجاق گاز صنعتی سرعت عمل بیشتر و مقاومت زیاد آن است. در قسمت پایین این وسیله سینی قرار دارد که چربی ناشی از پخت و پز در آن جا جمع می شود. ظرفیت فر این اجاق گاز بیشتر از مدل 4 و 6 شعله است. اجاق گاز صنعتی رستوران، به عنوان یک وسیله ی ضروری و کاربردی در تمام رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی به شمار می رود.

نکات مهم هنگام خرید اجاق گاز صنعتی

توجه به داشتن نشان استاندارد و خدمات پس از فروش اجاق گاز صنعتی

توجه به جنس بدنه؛ مدل استیل بهتر از مدل های شیشه ای است

توجه به فاصله ی بین شعله ها؛ داشتن تناسب با سایز قابلمه ها

تناسب تعداد شعله های آن بر اساس تعداد جمعیت افراد


قیمت اجاق گاز صنعتی

اجاق گاز صنعتی براساس تعداد شعله و جنس بدنه و داشتن نشان استاندارد قیمت گذاری می شوند. اجاق گاز از ضروری ترین و کاربردی ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که تقریبا بدون آن نمی توان هیچ گونه فعالیت مفیدی داشت. اجاق گازهای صنعتی توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان مختلفی به بازار ارائه می شوند و با قیمت های گوناگون به فروش می رسند. هر واحد تولیدی و رستوران و فست فودی و یا کیترینگ براساس نوع فعالیت خود اقدام به خرید اجاق گاز می کنند. به علت تعداد بالای تامین کنندگان و یا تولید کنندگان این نوع تجهیزات دریافت استعلام قیمت و یا مشاوره خرید از تمامی آن ها به دلیل پراکندگی که دارند می تواند سخت باشد. ویترین نت با در کنار هم قرار دادن معتبرترین تامین کنندگان و تولید کنندگان و همچنین از طریق سیستم استعلام قیمت RFQ این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید به راحتی اقدام به دریافت استعلام قیمت انواع اجاق گاز صنعتی از معتبرترین تامین کنندگان کنید و خرید برصرفه و پرسود را تجربه نمایید.

 دکتر خدمت همیشه در کنار شما