دکتر حسین خدمت
جستجوی ساده محتوایی
تاریخ جاری
98/12/09 جمعه 08:45
کنترل فونت
Text + Text -

بنر ستون سمت راست
یک خاطره
آمار بازدید
98/12/09
بازدید: ۵٣
IP: ٣٧

98/12/08
بازدید: ٣٣۶
IP: ١٠۵

98/12/07
بازدید: ١۵٧
IP: ١٠٠

98/12/06
بازدید: ١۶۵
IP: ١٠۶

98/12/05
بازدید: ٣٨٣
IP: ٩٠

98/12/04
بازدید: ١۶۶
IP: ٩۶

98/12/03
بازدید: ١۴٨
IP: ٨۶


افراد آنلاین: ٢
IP: 3.233.217.91
از: ...
پرینت

بازدید: ٣٢٠۴٠٢
91/06/29 چهارشنبه 06:55

نشانه های بیماری های مری

مهم ترین نشانه های بیماری های مری عبارت است از : اشکال در بلع، درد مری و بالا آوردن غذا.

مهم ترین نشانه های بیماری های مری عبارت است از : اشکال در بلع، درد مری و بالا آوردن غذا.

 

 

اشکال در بلع غذا (بلع مشکل)

 

اشکال در بلع غذا به معنی احساس گرفتگی یا انسداد در مسیر عبور غذا از دهان، حلق یا مری است. بعضی بیماران یکسری نشانه های مشابه را با اشکال در بلع غذا اشتباه می گیرند در حالی که اشکال در بلع غذا با این نشانه ها فرق می کند. این علایم از این قرار است :

 

*بلع دردناک به معنی احساس درد در هنگام بلع غذا است. در مواردی بلع دردناک به طور همزمان با اشکال در بلع وجود دارد ولی گاهی اوقات فقط در هنگام بلع غذا درد احساس می شود و اشکال در بلع وجود ندارد و غذا به راحتی از مسیر حلق و مری عبور می کند.

 

*احساس توده در گلو : در این حالت نیز هنگام بلع غذا اشکالی وجود ندارد ولی بیمار به طور مداوم و بدون ارتباط با غذا خوردن احساس می کند که توده ای در گلویش گیر کرده است یا در ناحیه گلو احساس گرفتگی و فشار می کند.

 

*ترس از غذا یا ترس از بلع غذا : در این موارد بیمار به علت ناراحتی هایی که متعاقب غذا خوردن یا بلع ایجاد می شود از غذا خوردن یا بلع غذا امتناع می کند. مثلا" در کم خونی روده همیشه حدود 20 دقیقه پس از صرف غذا درد شدید شکم به وجود می آید. بیمار به منظور جلوگیری از بروز درد شکم از غذا خوردن می ترسد یا در بیماری هایی نظیر هاری، کزاز و فلج حلقی در هنگام بلع غذا ماده غذایی وارد مجاری تنفسی و موجب تنگی نفس شدید و احساس خفگی بیمار می شود. به همین جهت بیمار از بلع غذا بسیار نگران است.

 

*احساس پری در ناحیه بالای شکم : این حالت نیز همراه با انسداد یا اشکال در مسیر عبور غذا نیست بلکه متعاقب صرف غذا یا بلع هوا احساس پری و تورم به وجود می آید.

 

انواع بلع مشکل

 

انتقال طبیعی ماده غذایی در مسیر بلع بستگی به اندازه لقمه غذا، قطر مسیر بلع، حرکات انقباضی مسیر و باز شدن طبیعی و به موقع اسفنکترها یا دریچه های ورودی (فوقانی) و خروجی (تحتانی) مری دارد. به طور کلی دو نوع اشکال در بلع وجود دارد : 1-اشکال مکانیکی 2-اشکال حرکتی

 

1-اشکال مکانیکی زمانی است که مجرای داخلی حلق یا مری مسدود یا جدار حلق و مری دچار آسیب مکانیکی شده یا مسیر عبور غذا از بیرون تحت فشار قرار گرفته است. نمونه های عوامل و بیماری های موجد اشکال مکانیکی بلع از این قرار است :

 

*لقمه بزرگ غذا

 

*جسم خارجی بلعیده شده

 

*التهاب و تورم شدید حلق و مری به علت ویروس، باکتری، قارچ، مواد سوزان، حرارت، ...

 

*حلقه ها و پرده های مسیر بلع

 

*تنگی خوش خیم ناشی از زخم مری، سابقه مصرف مواد سوزان یا قرص

 

*تنگی بدخیم ناشی از سرطان مری، لنفوم

 

*دیورتیکول زنکر خیلی بزرگ

 

*غده تیرویید خیلی بزرگ

 

2-اشکال حرکتی زمانی است که حرکات انقباضی مسیر بلع دچار مشکل شود یا

 

اسفنکتر های ورودی و خروجی مری به موقع و به میزان کافی باز نشود. نمونه های بیماری های موجد اشکال حرکتی بلع عبارت است از :

 

*سکته مغزی

 

*فلج اطفال و عوارض بعدی آن

 

*پلی میوزیت

 

*اسکلرودرمی

 

*آشالازی

 

*اسپاسم منتشر مری

 

نحوه برخورد با بیمار مبتلا به بلع مشکل

 

شرح حال و سیر پیدایش بلع مشکل و علایم همراه آن جهت تشخیص علت، مهم است. نوع غذای مصرفی اهمیت دارد. اگر فقط اشکال در بلع غذاهای جامد باشد، یعنی اشکال مکانیکی در مسیر بلع وجود دارد و هنوز تمام مجرای عبور غذا بسته نشده است. پس از مدتی اشکال مکانیکی ممکن است پیشرفت کند و موجب اشکال در بلع مواد غذایی جامد و مایع شود. در موارد اختلال حرکتی مری و اشکال حرکتی بلع از ابتدا بلع مواد غذایی جامد و مایع با مشکل مواجه می شود ( نظیر آشالازی و اسپاسم منتشر مری) .

 

مدت زمان و سیر پیدایش بلع مشکل : اشکال موقت و کوتاه مدت در بلع غذا ممکن است ناشی از یک فرآیند التهابی و تورمی باشد، در حالی که اشکال پیش رونده و طولانی مدت ( چند هفته تا چند ماه) ممکن است به علت سرطان مری باشد. اشکال دوره ای و متناوب در بلع غذا در طول چند سال ممکن است ناشی از وجود حلقه های مخاطی در حلق یا مری باشد.

 

علایم همراه : کاهش وزن بسیار زیاد نشانه بدخیمی و سرطان است. اگر خشونت صدا قبل از بروز اشکال در بلع وجود داشته باشد، مشکل اصلی در ناحیه حنجره است. اگر ابتدا اشکال در بلع و سپس خشونت صدا بروز کند باید به فکر سرطان مری بود. گاهی اوقات خشونت صدا ناشی از رفلاکس یا برگشت اسید معده به طرف مری و حنجره است که موجب تورم شدید حنجره می گردد. سکسکه همراه با بلع مشکل نشان می دهد که احتمالا" آسیب در ناحیه پایین مری وجود دارد. درد قفسه سینه همزمان با بلع مشکل نشانه بیماری اسپاسم منتشر مری است. همین حالت در موارد گیر کردن یک لقمه غذایی خیلی بزرگ در مسیر عبور غذا نیز به وجود می آید. سابقه طولانی مدت سوزش سر دل و بیماری رفلاکس قبل از بروز اشکال در بلع، نشانه ایجاد تنگی خوش خیم مری ثانوی به سوزش سر دل و زخم مری است. در موارد بلع دردناک همزمان با اشکال در بلع باید به فکر ورم مری ناشی از عفونت قارچی یا ویروسی یا مصرف قرص بود.

 

اقدام های تشخیصی

 

همه بیماران مبتلا به اشکال در بلع باید به طور کامل و جدی بررسی شوند تا علت این علامت مهم مشخص شود. اقدام های تشخیصی که بر حسب مورد توسط پزشک معالج توصیه می گردد شامل عکسبرداری ساده و رنگی مری، آندوسکپی و مانومتری مری است.

 

درد مری

 

سوزش سر دل به معنی احساس ناراحتی سوزشی ناحیه پشت جناغ است که به صورت موجی به طرف بالا و پایین حرکت می کند. در موارد شدید به کناره های قفسه سینه، گردن و زوایای فک پایین انتشار می یابد. سوزش سر دل نشانه مشخصه بیماری رفلاکس یا برگشت محتویات معده به مری است و ممکن است همراه با احساس بالا آوردن غذا یا ورود یک مایع گرم به داخل دهان باشد.

 

درد هنگام بلع یا بلع دردناک مشخصه ورم مری با مکانیسمی غیر از رفلاکس یا برگشت محتویات معده است. این حالت بیشتر در ورم مری ناشی از عفونت قارچی یا ویروسی ایجاد می شود. سایر مواردی که منجر به بلع دردناک می شود، عبارت است از :

 

*زخم مری

 

*سرطان پیشرفته مری که به بیرون مری تهاجم پیدا کرده باشد

 

*آسیب مری به علت مصرف مواد سوزان (اسید، قلیا، ... )

 

*سوراخ شدن مری

 

در بیماری رفلاکس، بلع دردناک غیر معمول است مگر اینکه عارضه ای پیدا شده باشد.

 

درد قفسه سینه : به جز دو مورد سوزش سر دل و بلع دردناک ممکن است در یک سری بیماری های دیگر نیز درد در ناحیه قفسه سینه به وجود آید. علت این دردها معمولا"ناشی از بیماری رفلاکس یا بیماری اسپاسم منتشر مری است. سایر علل درد قفسه سینه عبارت است از :

 

*سرطان پیشرفته مری

 

*زخم مری

 

*کم خونی عروق کرونر قلب

 

*اختلالات حرکتی مری

 

*اختلالات رفتاری و روان تنی

 

*افسردگی و اضطراب

 

*واکنش های ناشی از ترس و هراس بیش از حد

 

*سایر اختلالات روانپزشکی

 

از میان تمام علل درد قفسه سینه، کم خونی عروق قلب از همه مهمتر است و در هر بیمار مبتلا به درد در این ناحیه باید به دقت بررسی شود. اگر آزمایش ها و بررسی های تخصصی نشان دهد که قلب و عروق آن سالم است و علت درد قفسه سینه، غیر قلبی است، باید سایر علل را بررسی کرد. از بین علل غیر قلبی درد قفسه سینه شایعترین علل مربوط به لوله گوارش است و از بین علل گوارشی شایعترین علت مربوط به بیماری رفلاکس یا برگشت محتویات معده به مری است.

 

بالا آوردن غذا

 

بالا آوردن غذا به ورود محتویات معده یا مری به داخل دهان بدون زور زدن یا فشار گفته می شود. در مواردی که علت بالا آوردن غذا انسداد قسمت پایین مری (نظیر آشالازی) یا دیورتیکول بزرگ مری باشد، مواد بالا آمده بیمزه و حاوی غذاهای هضم نشده است. برگشت یا بالا آوردن مواد ترش یا تلخ در بیماری رفلاکس شدید رخ می دهد و به علت نارسایی دریچه های ورودی و خروجی مری است. بالا آوردن غذا ممکن است منجر به ورود مواد غذایی به مجاری تنفسی و حملات سرفه و احساس خفگی شود و بیمار را ناگهان از خواب بیدار کند.

 

جمع شدن آب فراوان در دهان یا آب ریزش از دهان یک واکنش دفاعی در پاسخ به ورود اسید به مری است. در واقع آب دهان که قلیایی است، به میزان زیاد ترشح می شود تا پس از بلع وارد مری و معده شود و اسید اضافی را خنثی کند.

 

اختلالات حرکتی مری

 

احساس توده در گلو

 

احساس وجود توده یا گرفتگی در ناحیه گلو، به خصوص در افرادی که اختلالات عاطفی دارند، اتفاق می افتد. این حالت به خصوص در خانمها دیده می شود. علیرغم احساس گرفتگی یا توده درحلق، بیماران در هنگام بلع غذای جامد یا مایع هیچ مشکلی ندارند. عکسبرداری رنگی مری، آندوسکپی و مانومتری (اندازه گیری فشار قسمت های مختلف حلق و مری ) طبیعی است. این بیماران به درمان دارویی خاصی نیاز ندارند و کافی است با مراجعات پزشکی و توضیحات پزشک معالج مطمئن شوند که مشکل انسدادی در ناحیه گلو ندارند. پس از حصول اطمینان بیماری معمولا"خود به خود برطرف می شود. گاهی اوقات ممکن است نیاز به مصرف داروهای آرامبخش باشد. بعضی از بیمارانی که احساس گرفتگی گلو دارند، مبتلا به بیماری رفلاکس یا سوزش سر دل هستند. در این بیماران مصرف داروهای ضد اسید یا سایر داروهای سوزش سر دل لازم است.

100 دیدگاه

94/07/12 يكشنبه 08:53
[100] سهراب:

با سلام . بنده اکثرا هنگامی که صبح زود صبحانه میل می کنم . موقع جویدن بزاق دهانم انگار خشک شده و مجبورم هر چند لقمه یکبار با چای یا نوشیدنی دهانم رو خیس کنم اتفاقی که امروز برای من افتاد بعد از صبحانه حالت. خوبی نداشتم و میخواستم استفراغ کنم و موقع استفراغ لقمه ها بعض گلوله گلوله شده بودند البته قبل تر هم این حالت رو دیده بودم و عمدتا من صبح زود میل به صبحانه ندارم . مورد دیگر هم بنده اغلب استرس دارم و خودم دریافتم که این استرس داشتنم روی وضع گوارشیم تاثیر میگذاره و این موقع ها احساس سنگینی و یا بد در معده دارم . ممنون میشم راهنماییم کنید
94/06/31 سه شنبه 10:08
[99] مهناز الف:

باسلام مادری دارم 65 ساله ایشون چندین سال است که مشکل خاصی دارند که در مثاالهای مختلف عنوان می کنم دقیقا نمی دانم چه متخصصی مناسب است : با آروق زدن گاهی اوقات نه همیشه چیزی به داخل نای میره و حالت خفگی بهشون دست میده همینطور خوراکی های تقریبا ترش باید گردن رو پایین بگیرند که نپره گلوشون کلا مشخص نیست به چه دلیلی و چرا هرگونه چیزی احتمال ایجاد مسدود شدن راه تنفسی را براشون ایجاد میکنه که تابحال چند بار با 115 تماس گرفتیم در موقع این اتفاق ولی بشکر خدا تا آمدن اورژانس مشکل حل شده در این حالت بسیار ما نگران و دستپاچه میشیم گاهی آب دهانشون میپره گلوشون باز همین حالت اتفاق میافته ایشون سالهای بسیار قبل حدود 20-30 سال گذشته آلرژی تنفسی به هرچیز معطر مثل نفت - بنزین - الکل- اکلن - سیگار و...از این قبیل داشتند که درصورت حاضر کمی مرتفع شده و الان به این صورت مشکل تنفسی پیدا می کنند که با اشاره میگن به پشتم بزنید و ما خیلی نگرانیم چون هیچ زمان مشخصی نداره بسیار بسیار ممنون و سپاسگزارم از شما دکتر گرانقدر که پاسخم را بدهید. مهناز الف
94/06/16 دوشنبه 20:11
[98] jafardini65@gmail.com:

سلام خسته نباشید من 29 سالمه و حدود پنج سالگی میشه که از درد خلیفه گلو رنج میبرم بعضی وقتها هست البته تمام روز نیست و از ترس بیماریهای خطر ناک اقدامی نکردم.
94/06/14 شنبه 16:07
[97] نامشخص:

سلام مدتی هست که متوج شدم ته زبانم چند تا دانه زگیل مانند زده خود دانه ها دزو نداره ولی گلوم درد داره وذرات غدا هم گیر می کنه و باعث درد می شه در صمن غدد لنفاوی زیر بغل نی دردناک شده و هم چنین گاهی مواقع قفسه سینه مشکل چیست؟m
94/06/14 شنبه 11:49
[96] مریم سمندرنژاد:

باسلام من چندماهی هستش که درد در پشت جناق سینه ام دارم و سوزش معده و گاه گداری همراه با تهوع و همچنین احساس میکنم یه چیزی مثل مایه شیره ای چسبناک گیر کرده نمیتونم قورتش بدم یا با سرفه کنده نمیشه و این دردها اصلا خوب نمیشه و مرتب و هر لحظه دارم و ضعف و خستگی شدید همیشه با من هست ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنین در ضمن نفق شکم و باد گلو هم هستش
94/06/13 جمعه 20:46
[95] فرشاد:

سلام پدری دارم 63 ساله، 60 روز پیش تومور مغزی عمل کرده، الان سرحاله ولی توی بلع غذا مشکل داره بعضی وقتها که غذای جامد می خوره، البته غیراز میوه ها بالا میاره، تومور پدرم کرانیوفارنژیوما بوده، میشه لطفا راهنماییم کنید؟ ممنون
94/05/29 پنجشنبه 14:07
[94] qasemi.maryam60@gmail.com:

سلامم من 34 سالمه خیلی درده های پشت دارم یعنی پشت کتفم بشوریکه باید قوش و قوس بدم به خودم تا اینکه آروغم در بیاد و احساس راحتی بکنم. سوزش سر دل ندارم و بیشتر موقع خواب اذیتم میکنه. گاهی وقت مایعی از معده ام برمیگرده که به ندرت این اتفاق می افته. درد های شکمی شدید که به ناحیه معده ختم می شود توی دوران پریودی می گیرم اونم بعضی وقت ها. البته مبتلا به کیست های آندمتریوز هستم و این درد اونقدر شدید که با بستری شدن و مسکن درد تسکین پیدا میکنه ولی تا چند روز احساس کوفتکی شدید دارم که حرکت و جابجاییم به زحمت انجام میشه. سر این دردا قبل از اینکه بدونم به خاطر کیستمه به دکتر مراجعه کردم و هر کاری که مربوط به معده باشه انجام دادم سونو کامل، آندوسکوپی که گفت معده ات اسیدیه و آزمایش که میکروب معده گفت داری که آنتی بیوتیک مصرف کردم. اون درد به ندرت سراغم میاد. ولی این درد پشت خیلی اذیتم میکنه. که گاهی وقت تو این حالت پاهام از زانو به به لالا هم تیر میکشه.لطفا منو راهنمایی بفرمایید.در ضمن جدیدا هم مبتلا به کم کاری تیروئید شدم و و گلو به ادویه جات حساس شده و گاهی وقت که میوه و چیزهایی اینچنینی می خورم راحت پایین نمیره انگار تو نایم گیر میکنه.
94/05/20 سه شنبه 23:44
[93] زهزا:

باسلام.دختری 25 ساله هستم.5 روزه بطور ناگهانی زیر قفسه سینم سوزش کرد وبعد بطور مداوم تا الان احساس درد در وسط قفسه سینم دارم و گاهی این درد ب پشت جناغ سینم هم میزند.احساس سردی از ابتدای قفسه سینم تا گلو میکنم واحساس خلط یا بزاق خفیف کمی خفگی در گلویم.هیچ حالت تهوع واستفراغو سرفه مزمن وخونریزی ندارم.دوروزه رانتیدین والومینیوم ام جی اس میخورم و پرهیز از غذاهای اسیدی میکنم ی کم سوزشو سردی قطع شده ولی هنوز درد در قفسه سینه ام دارم.در بلع غذا هم زیاد مشکل ندارم.ایا دچار ریفلاکسم؟
94/05/18 يكشنبه 12:51
[92] مهسا:

با سلام.من چندسالی که مشکل معده دارم . دکترهای زیادی هم مراجعه کرد اما بعد یه مدت دوباره شروع شد . الانم چند ماهی که احساس گرفتگی در گلو دارم که باعث مشکل تنفسی برام شده . مکررا حالت تهوع دارم . در دهانم احساس تلخی میکنم و اشتهام به غذا کم شده . لطفا راهنماییم کنید .ممنونم
94/05/17 شنبه 20:48
[91] كيميا كوچك زاده:

با سلام.همسر من مدتي. است ( تقريبا ٢ سال) كه بعد از هر وعده ي غذايي استفراغ ميكند و در طول روز به صورت مداوم بادگلو ميزند،اما به دكتر مراجعه نميكند،ميخواستم بدونم كه اينها علائم خطرناكي است؟
94/05/16 جمعه 15:06
[90] سودی:

سلام.خسته نباشيد حدود 15 روز پيش معده درد داشتم قرص امپرازول بمدت سه روز هروعده قبل غذا خوردم ولی بعد احساس کردم چيزی توگلوم گير کردهزير فک ورم کرد و احساس درد کردمدکتر گفت رفلاکس معده ستولی الان هنوز احساس ميکنم چيزی مثل خار تو گلوم گير کردهگاهیب باحرکت سرماحساس ميکنمخ يک خار گلوم و خراشيده ميکنهولی اصلاوقت غذا خوردن و آب نوشيدن احساسش نميکنم بعد از خوردن احساسش ميکنم .
94/05/09 جمعه 16:25
[89] معصومه ملکی :

سلام من خانومی هستم ۴۸ساله.مدت۳ماه است ک احساس خفگی یا گیر کردن چیزیدر گلو را دارم. درد ب طرف گوش چپم میزند.بعد از مراجعه ب دکتر تشخیص را رفلکس معده دادند. دکتر داروهای معده داده‌اند ک درحال استفاده از دارو هستم ولی در این مدت ک حدود ۲هفته است تغییری در خودم ندیدم. در ضضمن ب من گفتند ک معده ام باکتری هلیکوباکتر هم دارد.و تلخی دهان هم دارم حالا میخوام بدونم این گرفتگی گلو همراه با سایر موارد درست تشخیص داده شده
94/05/04 يكشنبه 01:47
[88] پریسا مسیبی:

خانمی هستم ۳۰ ساله مدت یک ماهه احساس میکنم قسمت میانی گلوم چیزی هست،در صورتی که تو عکس و معاینه و سونو چیزی مشاهده نشده،قرص پنتاپرازول هم دو هفته خوردم مشکل گوارشی نداشتم،اما هنوز حس میکنم یه چیزی مث پوست تخمه به گلوم چسبیده،لطفا راهنمایی کنید،نیازی به اندسکوپی هست؟وقتی کمی فشار میدم گلومو کاملا حس میکنم وجودشو
94/04/27 شنبه 19:04
[87] افسون :

ایا مصرف قرص مولیتی ویتامین باعث اختلال در معده و سنگینی سر دل معده میشود
94/04/25 پنجشنبه 22:58
[86] نازنین مرادی:

سلام خانم 48 ساله هستم. امروز دکتر از من پرسید آیا نان را به زور میتونی قورت بدی.گفتم بله. عجیبه که من صبحها نمیتونم صبحونه بخورم چون از گلوم پایین نمیره و و اگر برای ناهار یا شام بخوام نان بخورم باید با یک غذای مایع و شل باشه وگرنه از گلوم پایین نمیره. همیشه نفخ روده دارم.به سختی احابت نزاح دارم و همیشه یبوست دارم. آیا بین ناتواتی در خوردن نان و بیماریها رابطه ای وحود داره؟ سپاسگذارم
94/04/23 سه شنبه 22:39
[85] پژمان پورزند:

با عرض سلام و تشکر.مشکله من چند وقتیه شروع شده و این مشکل با گیر کردنِ مایعات و درد در این هنگام در بلع بوجود آمد و بعد از بلعِ غذایه جامد هم این مشکل پیش اومد اما با دردِ کمتر. و احساس توده در مری دارم بدونه تداخل با غذا.یعنی بعد یا قبل از بلعه وعده احساسه وجوده این توده در مری هست. مثله گیر کردنه دائمه قرص در گلو.و اما بیشترین درد در هنگام بلعه مایعات هست. اما هیچ نشانه دیگری از جمله نشانه هایی که در متنه بالا به آنها اشاره شد وجود ندارد.26 سالمه و حدوده یکماه هست این مشکل پیش اومده. ممنون
94/04/23 سه شنبه 16:44
[84] پروین فرمنش:

سلام من چند وقتی هست وقتی آب دهن قورت میدهم احساس گرفتگی در گلو میکنم و باید صدایم را صاف کنم میخواستم بپرسم نظر شما چیست ممنون
94/04/17 چهارشنبه 17:00
[83] حیدری:

با سلام دختری ۲۷ساله هستم مدتی است دچار سوزش معده شده ام که بادرد در ناحیه مری وگلو نیز همراست.البته علایم دیگری مثل درد در پشت قفسه سینه و زیر دنده چپ و نیز بی حسی در شانه ها وبازوها نیز وجود دارد.می خواستم تشخیص آقای دکتر را بدانم؟آیا روزه داری با این علایم مضر نیست؟
94/04/15 دوشنبه 22:39
[82] بهار :

سلام مدت دو هفته است که مرتب آب وغذا از گلویم بالا می آید اما احساس سوزش سر دل زیاد ندارم وگلویم کمی درد می کند واحساس می کنم چیزی در قسمت پایین گلویم گیر کرده البته بعضی موقع ها خوب می شود من سینوزیت نیز دارم اما در حال حاضر نیز احساس سیری نیز دارم زیاد میلی به غذا ندارم کم می خورم من 38 سال دارم با تشکر
94/04/08 دوشنبه 19:27
[81] ستاره صادقی:

سلام من 29 سالمه تقریبا یک ماهه احساس میکنم گلوم گرفته و اشتهام خیلی کم شده و وزنم 4 کیلو کم شده فوق تخصص گوارش رفتم گفتند غمباده دارو دادند گفتند یک هفته ای خوب میشی ولی خوب نشدم و گلوم هنوز گرفتگی داره و احساس درد دارم و پشت قفسه سینم احساس میکنم گرفته و قولنج دارم
94/04/05 جمعه 17:52
[80] حامد:

سلام من 25سالمه چندسالیه دردهانم اسید بیمزه ترشع میشه درصورتی که منوازخواب صبح بلندمیکنه رفتم دکتر آندسکوپی کردگفت مری شما میکروبیه دارو دادخوب نشدم لطفا راهنمایی کنید.ممنون
94/04/01 دوشنبه 19:52
[79] حسین:

سلام هفت هشت ماهی است که بخاطر ناراحتیم و اختلال در خوابم قرص کلونازپام 2 میخوردم حالا ده روزه که نمیخورم در قسمت گلوم احساس گرفتی میکنم دکتر هم رفتم گفته حساسیته کمکم کنید لطفا
94/03/26 سه شنبه 17:07
[78] م زکانی:

سلام خسته نباشید مدتی است احساس فشار زیادی در زمان فرو بردن غذا و آب دارم همینطور درد در پشتم سمت راست مدام عاروق میزنم و سوزش شدیدی بعد از ایجاد عاروق دارم ،نمی دانم ارتباط داره یانه اما نزدیک به عادت ماهانه شدت این مشکلم بیشتر میشه ناگفته نماند چند سال پیش در اندوسکوپی مشخص شد زخم اثنی عشر دارم با مداوا و پرهیز غذایی در آخرین اندوسکوپی که سال ۸۹ انجام دادم دیگه زخمی مشاهده نشد آیا ممکنه بازم زخم داشته باشم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم
94/03/26 سه شنبه 01:56
[77] ب:

سلام من درهنگام خوردن غذا وقتی استرس دارم غذا های جامد از گلوم بزورو سختی پایین میره وبالا میارم خیلی اذیت میشم لطفا کمکم کنید
94/03/18 دوشنبه 20:40
[76] لیلا:

باسلام من خانمی 39 هستم چند روز است که احساس می کنم در گلویم چیزی می باشد البته عفونت سینوزیت هم دارم بعضی موقع ها کمی ریفلاکس معده هم دارم به نظر شما نشانه چیست متشکرم
94/03/17 يكشنبه 10:06
[75] جوادرضایی:

باسلام چندسالی اب دهنم لزج مشه بیشتر شبها بوی دهنم آذاردهنده است پس ازغذاخوردن احساس میکنم غذاتوگلوم است هرچند وقت یکبارپشت کتف ام درد میگیره
94/03/10 يكشنبه 22:35
[74] سارا والیان :

با سلام من مدت دو هفته آست که در گلویم احساس بک توده میکنم که موقع غذا خوردن غذا درگیریم گیر می کند و دچار سوزش سر معده هستم و احساس گرسنگی ام کم شده لطفا به من کمک کنید
94/03/02 شنبه 09:56
[73] زهرا:

سلام.من حدود 21 سال دارم. با خوردن غذا هیچ مشکلی ندارم. فقط وقتی قرص یا کپسول میخورم توی گلوم گیر میکنه.به حدی که نفسم میگیره و اشکم در میاد. احساس خفگی بهم دست میده. علتش چی میتونه باشه؟
94/02/28 دوشنبه 12:04
[72] الهام:

سلام من دختری 21 ساله هستم 1 سال هست که با مشکل بلع غذا مواجه ام غذاهای ترش و شیرین را به سختی میخورم و اکثر مواقع به علت تهوع نمیتوانم بخورم گاهی چرک زیادی در قسمت بالای گلوم احساس میکنم همچنین بزاغ دهانم حالتی چسبنده داره و نمیتونم غورتش بدم با غذای سرخ شده گلو درد میشم حتی با مسواک زدن هم مشکل دارم به خصوص صبح ها چون آنقدر دچار تهوع میشم که اگر ادامه بدم بالا میارم خلط خونی هم دارم و مدت هاس نمیتونم صبحونه بخورم البته مدتیه با مشکلات روحی عاطفی هم مواجه ام خواهش میکنم کمکم کنین چندبار دکتر رفتم ولی هیچ کدام مشکل من رانفهمیدن.
94/02/25 جمعه 22:59
[71] نسیم وصفی:

با سلام و خسته نباشید آقای دکتر من حدود یک ماه هستش که معده درد دارم و احساس خفگی در ناحیه گلوم از وقتی یادمه دارم و چرک گلو هم دارم خوب نميشه و دکترا فقط میگن از استرس هستش و خفگی ناحیه گلوم خیلی اذیت میکنه و معده درد هم به همه جام میزنه لطفا می فرمایید مشکل خاصی دارم یا نه.تشکر
94/02/17 پنجشنبه 02:17
[70] فاطمه:

سلام خواهش میکنم جوابم و بدین من مادرم 45سالشون ویکماه پیش ناگهان از خواب پریدن و نفسشون بالا نمیومد بعد از اورز هر موقع که میخوابن از خواب میپرن و احساس تنگی نفس دارن به همراه تپش قلب چند ثانیه ای و میگن داخل قفسه سینم احساس گرفتگی میکنم شبیه وجود خلط پیش متخصص خض گوش و حلق و بینی رفتن دارو برای معده و سونوگرافی از گردن داد همه چیز طبیعی بود جز تیرویید که قرص دادن وویتامین د ی نوار قلبم گرفتن گفتن طبیعیه ولی هنوز احساس گرفتگی داخل قفسه سینه دارن خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم
94/02/08 سه شنبه 11:20
[69] مژگان زاهدی پور:

سلام. خانمی 26ساله هستم گاهی لقمه در گلوم گیر میکند عمل بلع را به سختی انجام میدم وقتی این حالت به من دست میدهد آب دهانم رو نیز با سختی قورت میدهم تپش قلب هم میگیرم بیشتر شبا این حالات به سراغم میان لطفا من را راهنمایی کنید چکار کنم؟
94/02/06 يكشنبه 13:11
[68] a t:

باسلام خانومی 46ساله هستم مدت یک سال است احساس توده ای داخل گلودارم 2 سال قبل آندوسکبی کردم دکترم گفت کمی ورم مری داری . مدتی است هر چه میخورم میچسبد مخصوصآ دارو ولی درد ندارد با هر دارو چند لیوان اب میخورم ولی این حالت تغیری نمیکند .خواهش میکنم راهنمایم کنید. تشکر
94/01/16 يكشنبه 13:56
[67] اسما عیل شمس :

سلام ... چند روزی است احساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده و غذا پایین نمی رود وسرفه شدید دارم و بعضی مواقع حالت تهوع .. مشکل بنده چیست خواهشا جواب بدین
94/01/06 پنجشنبه 02:55
[66] شادی:

سلام من دختری 20ساله هستم دوهفته ای هست که احساس میکنم چیزی درمعده ام مانده دردوحالت تهوع کمی هم دارم و وقتی اب دهنم روقورت میدم مزه ی بدی به دهنم میادو کاهش وزن هم داشتم. خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنید مشکلم چیه.ممنون از لطفتون
93/12/21 پنجشنبه 06:27
[65] یوسفی :

چند روزی است که احساس پری در سر معده ویا تیکه غذا در سر معده ویا سرمری احساس میکنم که با غورط دادن اب دهان احساس رفع و باز همین حالت مجددا ادامه دارد لطفا راهنماییم کنید
93/12/18 دوشنبه 08:43
[64] نامشخص:

باسلام شوهرم 37سالشه دوسه ماهه که توده سفید درگلوش پیداشده تاالان دردی نداشته ولی چندروزی میشه که گوش دردهم گرفته فعلا به پزشک مراجعه نکرده لطفا میشه بگید که این توده چی میتونه باشه.
93/12/10 يكشنبه 11:56
[63] zeynab.faramarzi006@gmail.com:

سلام من حدود یک سالی است که درمری احساس توده میکنم وقتی آب دهانم را فرو میبرم در مری صدای قژقژ میدهد سرفه های خشک زیاد دارم احساس تنگی نفس شدید دارم دردی در قفسه سمت راست وجنات دارم رفتم دکتر امپرازول داد که سوزش معدم بر طرف شده ولی تنگی نفس و سرفه خشک میکنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم
93/12/10 يكشنبه 11:54
[62] زینب فرامرزی:

سلام من حدود یک سالی است که درمرز احساس توده میکنم وقتی آب دهانم را فرو میبرم در مری صدای قژقژ میدهد سرفه های خشک زیاد دارم احساس تنگی نفس شدید دارم دردی در قفسه سمت راست وجنات دارم رفتم دکتر امپرازول داد که سوزش معدم بر طرف شده ولی تنگی نفس و سرفه خشک میکنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم
93/12/08 جمعه 13:54
[61] فروغ سلطانی:

سلام بسیار بسیار مطالبتون کامل و جامع هست من احساس گرفتگی در گلوم دارم واقعا خیلی اعصابم آروم شد وقتی مطالبتونو خوندم .خیلی متشکرم
93/12/06 چهارشنبه 14:24
[60] معصومه عباسی:

سلام من چند مدته احساس میکنم تو گلویم گیر کرده و نمیره پایین و شبها احساس خفگی میکنم از ترسم غذام یوعده کردم و5 سال پیش آندوسکوپی رفتم رفلکس داشتم آیا لازم که دوباره آندوسکپی برم یا نه ؟
93/11/11 شنبه 09:59
[59] حسین:

سلام مردی 43 ساله هستم 2سال پیش به علت مشکل حنجره و گرفتگی در گلو با سوزشبه دکتر متخصص مراجعه نمودم و پس از عکس گرفتن استروبسکوپی و آمزایش پرتو نگاری با باریم مشخص شده که رفلکس معده دارم و 20 ماه داری رفلکس رابزول و دمپیریدون خارجی مصرف نمودم و الان 5 ماه است که دکتر داروهایم را قطع نومده و الان مدتی احساس می کنم گلوم گرفته البته بنده تیروئید کم کار نیز دارم می خواستم بدانم که این مربوط به رفلکس معده است یا گلودرد؟ باتشکر راهنمایی بفرمائید
93/11/10 جمعه 21:10
[58] حامد:

سلام من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم یعنی 17 ساله ام از آذر ماه 93 یعنی حدود 2 ماه است که هفته ای چند روز درد شدید گلو دارم که به همراه آن بی حوصله گی و ناراحتی روانی نیز برایم پیش می آید لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم نزد کدام متخصص باید بروم. 09147607626 اگه ساعت 2 بامداد هم این پیامو دیدید لطفا خواهشا اطلاع بدید الآن وقت مطالعه برایم بسیار مهم است باید زیاد درس بخوانم تادکتر شوم در تهران صندلیم خالی نماند!
93/11/03 جمعه 22:09
[57] گیتا:

سلام خانمی ۲۵ ساله هستم حدود دو هفتست که حس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده مشکلی در بلع غذا واب ندارم هیچ دردی ندارم از ترسم به دکتر نمی رم هر چه بیشتر به ان فکر میکنم زیادتر میشه تو رو خدا کمکم کنیدخیلی میترسم
93/10/30 سه شنبه 14:02
[56] مریم:

سلام دختر 24ساله هستم مدت 3سال هست که احساس میکنم توده چسبناکی تو گلو گیر کرده وقتی که سرفه میکنم مایع چسبناکی خارج میشه احساس خفگی میکنم حتی در خواب موقع استرس یا عصبانیت احساس خفگی بهم دست میده سوزش در قفسه سینه هم دارم پیش دکتر هم نرفتم میترسم که سرطان باشه تورو خدا بگید علتش چیه
93/10/29 دوشنبه 10:58
[55] سارا:

سلام.من سه سال پیش جراحی آشالازی کردم ..اما از یک سال بعدش دوباره نمیتونم خوب غذا هضم کنم بعضی روزا قسمت گلو و فک و گوشام وقفسه سینم احساس گرفتگی میکنم.بلع باریم انجام دادم اما گفتن مشکلی ندارم ولی این گرفتگی ها اذیتم میکنه و همیشه باید لقمه هام رو با آب بخورم تا بره تو معدم..احساس بدی دارم میشه راهنماییم کنید ممنون میشم
93/10/27 شنبه 21:39
[54] جعفر :

بیماری همسرم شبیه بسیاری از گفته های فوق است مدتی است میگوید احساس گرفتگی در ناحیه جناق سینه دارم بدکتر مراجعه کرده در آزمایش خون و مدفوع مقدار عفونی بودن معده و روده زیاد نشان داده است میگوید باید دو ماه پنتو پرازول 20 و کلیدینیم سی و مترو نیدازول 250 صرف کنید وبعد مجددا آزمایش دهید . ادامه این راه صحیح است به نظریه های متعددی مواجه شده ام نگرانم خواهشمندم در این خصوص راهنمایی فرمایید متشکر و سپاسگزارم
93/10/26 جمعه 22:12
[53] مهران:

سلام خدمت همه دوستان خوبم می خوایتم بهتون اینو بگم که بیشتر شما فکر می کنید یه چیزی همیشه توی گلو هست وهیچ وقت هم پایین نمی ره من هم حدود 2 سال این مشکلو داشتم اما بعد که دکتر رفتم گفت به خاطر استرس و افسردگی هست از اون موقع سعی کردم دیگه استرس و افیردگی خودمو کم کنم به مرور زمان دیدم دیگه اون احساس رو ندارم و دیگه هیچ وقت سراقم نیومد والان خدا دو شکر خیلی هم خوب هستم به نظر من حدود 80 درصد این احساس لقمه یا گرفتگی توی گلو ناشی از استرس و افسردگی هست که میشه با دور کردن اونا از خودمون بهبود پیدا کنیم .فقط کافیه یه بار امتحان کنید
93/10/23 سه شنبه 09:36
[52] نجفی:

سلام من دختری 23ساله هستم چند ماهی هست که احساس میکنم تو گلو من چیزی گیر کرده ورفتم دکتر میگه مشکل عصبی اما هنوز خوب نشدم .بهونه اش وفقط یه لقمه غذا یکم بزرکت بود به زور قرت دادم تورخدا منو راهنمایی کنید
93/10/22 دوشنبه 14:48
[51] محبوبه:

باسلام وخسته نباشید-28سال سن دارم-حدود4ماه هست که هرچی میخورم به سختی قورت میدم حتی آب دهنم رو،احساس میکنم یه چیزی توگلوم گیر کرده،هیچ درد وسوزشی هم ندارم هنوز بابت این موضوع دکتر هم نرفتم،آدم استرسی هم هستم،ممنون میشم بگین چیکارکنم.
93/10/22 دوشنبه 00:13
[50] ارمان یزدانی:

با سلام میخواستم بدونم که دیسفاژی میتونه باعث تغییر صدابشه ؟ واگر بشه درمانی هم داره؟
93/10/19 جمعه 17:07
[49] مریم دارابی:

سلام خانومی ۳۱ساله هستم به مدته ۳ماهه احساس میکنم توده ای در سمت چپ گلوم گیر کرده.بعضی شبها با احساس خفگی چندبار از خواب بیدار میشم.چندسالیه مشکل معده و رفلاکس دارم.با مراجعه به پزشک و انجام ازمایشات چیز خاصی جواب نگرفتم.خیلی نگرانم که به سرطان مبتلا باشم.البته موقع بلع غذا مشکلی ندارم.لطفا راهنماییم کنین
93/10/17 چهارشنبه 21:03
[48] نامشخص:

سلام من خانمی 32ساله هستم چند سال پیش باخوردن نون بربری ساییدگی کوچکی در گلویم اتفاق افتادوناگهان گلویم از بغل باد کرد وراه تنفسیم را تا حدودی بست واحساس خفگی شدیدبه من دست داد با خوردن اب کمی ورم بهتر شد ورفته رفته کشیده شد وبهتر شد اما بعداز ان گاهی اوقات همان تکرار میشه احساس میکنم توده ای از گلوم بالا میاد البته همان طرفی که نون ساییده ودر ثانی من از بچگی زیاد گلویم غذا میپره وموقع غذا خوردن همیشه احتیاط میکنم چکار باید کنم لطف کنید جواب بدید
93/10/16 سه شنبه 09:58
[47] مرادی:

با سلام برادر بنده چند وقتی است دچار اضظرب شده و مدتی است قرص سیتالوپرام را مصرف میکند حال او وقتی غذا میخورد بعد دو سه لقمه حس میکند که شکمش پر شده و دیگر نمیتواند غذا بخورد و حس میکند که اضطراب به همراه تپش قلب دوباره داارد برمیگردد........من بعد از خواندن متنی که در مورد اسپاسم مری نوشته اید فکر کردم او دچار اسپاسم مری است........میخواهم بدانم اینگونه است؟؟؟
93/10/11 پنجشنبه 19:33
[46] نامشخص:

سلام من مشگل احساس لقمه گیر کردن در گلو دارم ( ناشی از استرس) چه دارویی باید استفاده کنم؟گیاهی باشه بهتره مرسی بخدا خسته شدم
93/10/09 سه شنبه 10:01
[45] مهدی کمیزی:

سلام،من چندماهی است دچار بیماری پانیک(استرس واضطراب)هستم وداروی سیتالوپرام وزاناکس مصرف میکنم الان درحدود یک هفته است بعضی مواقع علی الخصوص درشب ها احساس خشکی وگیر در گلو دارم آیا جزو همان بیماری است.
93/10/03 چهارشنبه 16:33
[44] رضا خراجی:

37 سالمه چند ماهی میشه پشت جناغم دید می گیره مواقعی که گرسنه ام یا آش و غذاهای چرب و سرخ کرده می خورم بعضی مواقع احساس شیرینی توی حلقم می کنم ، شدیدا اضطراب و استرس دارم دکتر طالبی رفتم نکسیوم برا نوشته کمی بهتر شدم چیکار کنم خیلی می ترسم از سرطان
93/09/26 چهارشنبه 13:59
[43] گوگولی:

دختری 37 ساله هسم حدود یک ماهه احساس می کنم چیز خیلی بزرگی در گلویم گیر کرده واصلا هم پایین نمیره.موقع غذا و بلع اصلا مشکلی ندارم اسید معدمم زیاده قرص مصرف میکنم عصبیم هستم.لطفا راهنماییم کنید .مرسی
93/09/25 سه شنبه 11:53
[42] مرضیه:

سلام مدت زیادی است ک وقتی صبح از خواب بیدار میشوم حالت تهوع دارم و این روال تا شب ادامه دارد و بزاق دهانم بسیار زیاد و بعضی اوقات یه چیز سیاه مثل پورز یا مشابه آن از دهانم خارج میشود و وقتی هر چیزی میخورم به سختی از گلویم پایین میره و حس میکنم داخل گلویم چیزی وجود دارد و نیز نفخ شدید معده دارم به دکتر مراجعه کردم و آندوسکوپی انجام دادم گفت مشکلی نسیت و یه سری قرص بهم داده اما باز هم این علایم را دارم و چه بسا شدید تر شده و خیلی اذیتم میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید
93/09/23 يكشنبه 08:29
[41] abdolah_la2000@yahoo.com:

باسلام آقایی هستم37ساله.چندماهی میشدکه درناحیه گلواحساس تنگی حنجره دارم اوایل احساس کمی داشتم بیشترزمانی که غذامیخوردم این احساس بهم دست میداداما الان این تنگی حنجره بشترشده بعدازغذاهم احساس میکنم چیزی راه گلوم روبسته به همراه سوزش خفیف.ازاونجایی که بارفتن نزددکترمیانه خوبی ندارم لطف کنین بگین مشکل ازچی میتونه باشه باتشکر
93/09/20 پنجشنبه 07:10
[40] محمد:

باعرض سلام وخسته نباشید مدتی است که احساس می کنم در طول شبانه روز یک چیزی ته گلوم مانده وهمش حالتی که صدام صاف کنم در می آورم البته درد درناحیه سینه هم دارم و37 سال سن دارم
93/09/19 چهارشنبه 22:16
[39] ليلا صفايى:

باسلام، ٣٣ سال سن دارم، دو سال پيش بعد از عمل زيبايى بينى كه داشتم از فرداى آن روز، به شدت حالت تهوع خشك ، بعد از خوردن غذا داشتم ، دو سال و نيم تمام به واسطه پنتو پرازول، اُمپرازول و دومپريدون ، اين بيمارى تا حد كمى كنترل شد اما باز حالت تهوع بعد از صرف ه
93/09/17 دوشنبه 14:23
[38] نامشخص:

دیشب یک قاشق شیر برنج داغ خورد م صبح احساس درد گلو به هنگام قورت دادن غذا کردم حالا باید چیکار کنم دکتر جون راهنماییم کن
93/09/09 يكشنبه 10:28
[37] طاهره فیضی:

با سلام وخسته نباشید من حدود 62 سال سن دارم مدتیست دچار بیماری ارتی رماتویید شده ام ودر حال حاضر مشغول در مان هستم به تازگی مسئله ای که برایم پیش امد ه مرا نگران کرده است گرفتگی همراه با درد در ناحیه مری احساس میکنم وتنها با نوشیدن اب انهم با قورتهای
93/09/08 شنبه 06:55
[36] ح-ن:

باسلامدكتر من يه مدتي هست كه احساس گرفتگي معده دارم و احساس مي كنم هر چي مي خورم سر معده دم جمع مي شه البته هميشه اينطور نيستم ولي خيلي اذيتم مي كنه دكتر هم رفتم گفته كه معدم غذا هضم نمي كنه قرص دايستجو داده و شربت لاكتوز مشه راهنمايي كنيد
93/09/06 پنجشنبه 09:49
[35] سورن:

سلام یک سال هست که هر چی میخورم احساس سنگینی و سوزش سمت چپ سینه ام دارم مخصوصا موقع چایی نوشیدن یا غذای گرم خوردن البته نه زیاد گرم متعادل
93/09/06 پنجشنبه 09:31
[34] سورن:

سلام یک سال هست که هر چی میخورم احساس سنگینی و سوزش سمت چپ سینه ام دارم مخصوصا موقع چایی نوشیدن یا غذای گرم خوردن البته نه زیاد گرم متعادل ممنون اگه میشه نظرتون رو برام ایمیل کنید
93/09/06 پنجشنبه 07:15
[33] نامشخص:

السلام دختری 14ساله دارم چندروزه می گه که سردلم سنگینه،احساس سوزش سردل سوزش درگلولطفاراهنمایی کنیدکه چکارکنم
93/09/02 يكشنبه 08:48
[32] h.e:

با عرض سلام ، چند روزی است که در ناحیه قفسه سینه قسمت بالای معده احساس درد و گرفتگی دارم و بعد از خوردن برخی از غذا ها مقدار درد افزایش می یابدالبته مشکل بلع ندارم ضمن اینکه چند سالی است که از گلو درد رنج میبرم و حتی گاهی هنگام خواب به راحتی نمی توانم تنف
93/08/29 پنجشنبه 23:30
[31] نامشخص:

سلام من سه روز پیش بعلت ابریزش بینی و عطسه دوتا قرص انتی هیستامین دکونژستانت و کتوتیفن ١میلی رو همزمان مصرف کردم بع از ٢۴ ساعت درد شدید از ناحیهه کمر و پشت معده احساس میکنم و موقع قورت دادن غذا هم درد شدید رو از انتهای مری و معده ام احساس میکنم لطفا را
93/08/24 شنبه 21:36
[30] ندا زارعي:

با سلام خانمي ٣٠ ساله هيستم الان مدت ا ماه است كه احساس ميكنم وقتي چيزي مي خورم تو گلوم گير مي كنه گرسنم ميشه مخورم مشكلي ندارم ولي وقتي غذا تموم ميشه مشكلم شروع ميشه خواهش ميكنم كمكم كنيد دكترم نرفتم و درد در قفسه سينه دارم
93/08/24 شنبه 15:37
[29] رضا:

با سلام آقای دکتر تقریبا 2 سالی هست سرقه مداوم دارم اما نه تا به حال ترش کردم و نه اختلال بلع دارم اشتهایم هم مدتی است زیاد شده همچنین به دکتر ریه مراجعه کردم و چند بار عکس هم گرفتم که شکر خدا سالم بود سرفه در هنگام خواب ندارم و تشدید سرفه هایم پس از صرف
93/08/22 پنجشنبه 11:17
[28] نامشخص:

سلام من ۲۷ سالم که یه مدتی احساس یه توده در گلو میکنم وپهلوهایم درد میگرد از شما خواهش میکنم چه بیماری دارم خلیی زیاد اب دهانم بیرون میریزم خواهش میکنم پاسخ را به ایمیلم بفرستینبا تشکر
93/08/02 جمعه 01:31
[27] سامان جلیلی:

با سلام و عرض خسته نباشید من سامان جلیلی هستم 23 سالمه ماه بعد از خوردن شام بعد از مدت 2 ساعت به تخت خواب که میروم دراز کش غذا به مری برگشت میکنه من انتیوسکوپ شدم گفتن سالمی اما ادامه دار شد واسه ای موضوع به امان میخواهم برم چون رو حنجره تاثیر بدی گذاشته ا
93/07/30 چهارشنبه 21:42
[26] نامشخص:

سلام من دیشب مشکلی برایم پیش امد که قبلا هم یکبار این حالت راتجربه کرده بودم،ازخواب بیدارشدم درحالیکه دهانم بسته اما پراز آب شده بودهیچ ابی از دهانم خارج نشده بود،اما پراز آب بود! هر دوبار ذرت خورده بودم باراول زیاد،- بار دوم فقط یکی بود،اما با گل کل
93/07/30 چهارشنبه 21:40
[25] هنگامه:

من یک سال در گلوم احساس خفگی میکنم دکتر رفتم و اندوسکوپی کردم از مری و معده گفتن فقط کمی ورم معده دارم و قرصهای پنتو پرازول و دومپریدون داد که تا یک ماه استفاده کنم د زمان مصرف خوب بودم ولی باز چند وقت این مشکل دارم یه وقتهایی اب هم میخورم گیر میکنه
93/07/28 دوشنبه 13:21
[24] عبدالمالک:

مدت یکسال میشود که احساس گرفتگی در گلویم دارم اما بطوردایم نیست یکماه است دوماه دیگر نیست معاینات اندوسکوپی انجام دادم چیز نورمال بود ولی بعضی وقت ها خیلی خسته ام میکند از طرف شب کاملا آرام هستم درخوردن ونوشیدن هیچ مشکل ندارم وقت میخروم یا می نوشم راح
93/07/22 سه شنبه 14:27
[23] ناشناس:

سلاممن دختری 24 ساله هستم واز 22سالگی شبا ازگرسنگی بیدارمیشدم ونصف شب باید یه چیزی میخوردم رفتم اندوسکپی گفت اسید معدم زیاده وسرمری زخم شدهقرص اسیدمعده خوردم خوب شدم ولی با این حال یه وقتایی وقتی گرسنه میشم احساس میکنم معدم میخواد بزنه بالا واحساس بدی
93/07/22 سه شنبه 13:06
[22] ف م:

با عرض سلام وخسته نباشید من حدود یکماه پیش احساس تنگی نفس گرفتم چون در حال نقاشی منزل بودیم فکر کردم شاید از بوی رنگ باشد ولی بعد دوباره چند بار تکرار شد وحالا بطور ناگهانی صبح که چایی خوردم داغ هم نبود احساس سوختن شدید در مری وقفس سینه داشتم ونهار هم که
93/07/15 سه شنبه 14:31
[21] امیر حسین:

سلام پسری هستم 30ساله که مشکل گیر کردن غذا در مری دارم ایا این عمل میتونه مربوط به زخم معده باشه چون زخم معده هم دارم ممنون
93/07/13 يكشنبه 21:40
[20] عبد:

باسلام حدود سه ماه است که احساس گرفتگی وفشار در ناحیه گلو وحنجره و مری با درد خفیف دارم که اخیرا درد خفیف ناحیه ته زبان و سنگینی معده هم به آن اضافه شده در آزمایش خون و مدفوع هم چیز منفی وجود نداشت یکماهی قرص پنتو پرازول مصرف کردم اثری نداشته البته از قد
93/07/10 پنجشنبه 21:51
[19] حاجی زاده:

باسلام الان حدوددوهفته هست که احساس میکنم یه چیزی مثل سنگ تومری ام هست حتی موقع تنفس دربلع غذامشکل ندارم ولی خیلی اذیتم میکنه چون انگار یه سنگ بسیارسنگینه بعضی وقتا انگاردارن سنگ روفشارمیدن لطفا بگیدچی هست میترسم غده ای چیزی باشهدرضمن من بیست وچهارس
93/07/10 پنجشنبه 08:41
[18] محمد رضا مقدم:

با سلام و خسته نباشید: من حدود دو ماه پیش با دوست دخترم رابط سکسی محافظت شده داشتم و لب و زبان اون رو بوس کردم و همان شب از نوشیدنی های مختلف انرژی زا استفاده کردیم و بعد از سه روز دچار گرفتگی گلو شدم البته بگم ک هیچ نوع درد نداره و در بلع غذا مشکل ندارم ،
93/07/09 چهارشنبه 22:26
[17] نامشخص:

با سلام جوانی 30ساله هستم حدود 7ساله بیماری معده دارم احساس گرفتگی در گلوگاز معده توام باآروغ زیادالانم مدتیه دائما سرگیجه /تاری دید/ خستگی مفرط/ ضعف در ساق و کف پا/ گزگز دست/ گرفتگی عضله دارم لطفا راهنماییم کنید باسپاس
93/06/30 يكشنبه 23:09
[16] نامشخص:

سلام پدرم 7 سال پیش عمل معده انجام دادن و حدود دو سوم معده برداشته شد (به علت میکروب هلیکوباکتر)تو این مدت قرص پانتوزول مصرف میکنن و حالشون خوبه ولی چند وقته که احساس میکنن غذا سخت از گلو میره ما باید چه بررسی هایی انجام بدیم؟
93/06/29 شنبه 15:14
[15] ایشن:

دختری 17 ساله هستمحدود 6ماهه که وقتی غذا میخورم تو مریم گیر میکنهبعضی وقتا معدم درد میکنه فکم شانم سوزش گلو گرفتگی صدا درد گلو و دکتر رفتم گفت ناراحتی اعصاب معده و روده دارمدارو داد خوب شدم ولی دوباره این علائم ظاهر شدمشکلم چیه؟سرطان مری دارم؟
93/06/27 پنجشنبه 01:05
[14] اقامیری:

سلام من مشگل احساس لقمه گیر کردن در گلو دارم ( ناشی از استرس) چه دارویی باید استفاده کنم؟گیاهی باشه بهتره مرسی
93/06/23 يكشنبه 17:25
[13] مریم:

با سلامبرادر ی دارم که معلول جسمی و ذهنی است مدت دو ماه است که دچار مشکل بلع غذا شده و دچار حالت تهوع میشود و مایعی لزجی به زود بالا می آوردبه پزشک مراجعه کردم گفت رفلاکس مری است و داروهای پنتومید و دومپریدون تجویز کردولی متاسفانه هنوز همونطورهبه محض ای
93/06/12 چهارشنبه 01:49
[12] نامشخص:

سلام من ‏15سالمه دوسه ماهیه وقتی میخوام لقمه رو بذارم دهنم قبل ازاینکه بجوم احساس سرگیجه بهم دست میده واحساس میکنم هرچی تومعدم هس داره برمیگرده توحلقم یکم اب خورد بعداز ن دیقه خوب میشم ولی بالقمه بعدی بازم همینجوری میشم دکترهم نرفتم لطفا ج بدید
93/06/10 دوشنبه 20:30
[11] نامشخص:

با سلام هر از چند گاهى در گلويم احساس گرفتگى ميکنم که بعد از مدتى خوب مى شود مجدد به سراغم امده و ازارم مى دهد تاکنون نزد پزشک مراجعه نکرده ام لطفا راهنمايى کنيد بايد نزد چه پزشکى مراجعه کنم؟راه درمان چيست؟از لطف شما متشکرم
93/06/10 دوشنبه 14:13
[10] ستاره:

با سلام من دختری 27 ساله هستم حدود 8 سال است که مشکل گوارش دارم هیچ دردی ندارم فقط به شدت بالا می آورم چند دکتر گفتن IBS است از حدود 1 سال پیش بهتر شده بودم دوباره شروع شدهلطفا منو راهنمایی کنید این آیا رفلاکس مری است؟
93/06/07 جمعه 13:45
[9] حانیه :

با سلام 2سال است که هنگام غذا خوردن با بلع هر لقمه احساس خفگی وسرفه میکنم یک مایع چسبناک درگلوم ایجاد میشه که سرفه و اهم اهم میکنم بهتر میشه گاهی این مشکل در هنگامی که غذا نمیخورم هم برام ایجاد میشه 19سالمه و قبل از عید شروع شد استرس زیاد هم داشتم و دارم ب
93/06/02 يكشنبه 21:15
[8] فرزانه:

با سلام دختر 17 ساله ای هستم 4سال پیش به طور ناگهانی لقمه غذا در گلوم گیر کرد و از اون به بعد هر غذایی رو باید با آب از گلوم یین بدمچندین بار آندوسکوپی شدم اما فایده ای نداشتبه پیشنهاد پزشکم بلع باریم رو انجام دادم اما چیزی مشخص نشد تا اینکه با انجام مانوم
93/06/02 يكشنبه 16:04
[7] خداداد:

با سلام مادر 50 ساله ای دارم که در حدود سه ماه است که در ناحیه مری احساس سوزش دارد واین احساس سوزش باعث احساس خفگی واسترس وبی خوابی شده است وهمنطور بی اشتهای ودرد قفسیه سینه و بوی غذا و همنطور بوی اعطر ادکلن حساسیت بیدا کرده واین بوها باعث سوزش مریش میش
93/05/31 جمعه 13:09
[6] ادمین وبسایت:

پاسخ: دوستان گرامی، به زودی در هماهنگی با دکتر خدمت پاسخ پرسشها به طور منظم داده خواهد شد
93/05/28 سه شنبه 08:19
[5] نامشخص:

خیلی عالی بود
93/05/27 دوشنبه 11:30
[4] نامشخص:

سلام جواب این پرسشها رو کجا دنبال کنیم
93/05/26 يكشنبه 20:25
[3] نامشخص:

سلام من یک دختر18 ساله هستم چند وقتی بود که احساس تنگی گلو و تنگی نفس میکردم به پزشک مراجعه کردم و گفتند مشکل از اعصابه الان یه هفته میشه که گلوم و بالای مری ام کلا زخم شده ورم کرده اما خون نمیاد قفسه سینه ام هم میسوزه و هم درد میکنه مشکل رفلاکس هم دارم ب
93/05/26 يكشنبه 01:16
[2] مهدی:

آقای دکتر سلام 3 روز پیش در حین خوردن یک ساندویچ بی کیفیت احساس کردم چیزی مسیر بین دهان و معده ام را مسدود کرده و بلع مایع و جامد به سختی و همراه درد بود شب بعد از آن هم دچار گلو درد شدم پزشک عمومی پنیسیلین و امپرازول و سفیکسیم تجویز کرد که کمی درد و مشکل
93/05/25 شنبه 09:31
[1] نامشخص:

سلاممن سوال داشتم اما میبینم به هیچ سوالی پاسخ نداده اید! موفق باشید

SecImgSes