دکتر حسین خدمت
جستجوی ساده محتوایی
تاریخ جاری
98/03/26 يكشنبه 18:08
کنترل فونت
Text + Text -

بنر ستون سمت راست
یک خاطره
آمار بازدید
98/03/26
بازدید: ١٨۴
IP: ١٠۶

98/03/25
بازدید: ۴٢۶
IP: ١۶٢

98/03/24
بازدید: ٢٣۵
IP: ١۵٢

98/03/23
بازدید: ٢٠١
IP: ١٣٠

98/03/22
بازدید: ٣٠۶
IP: ١٣٢

98/03/21
بازدید: ٢٢٠
IP: ١۵٨

98/03/20
بازدید: ١٩۶
IP: ١٣٨


افراد آنلاین: ٢
IP: 3.85.10.62
از: ...
پرینت

بازدید: ٣٠١٠٨٠
91/06/29 چهارشنبه 06:55

نشانه های بیماری های مری

مهم ترین نشانه های بیماری های مری عبارت است از : اشکال در بلع، درد مری و بالا آوردن غذا.

مهم ترین نشانه های بیماری های مری عبارت است از : اشکال در بلع، درد مری و بالا آوردن غذا.

 

 

اشکال در بلع غذا (بلع مشکل)

 

اشکال در بلع غذا به معنی احساس گرفتگی یا انسداد در مسیر عبور غذا از دهان، حلق یا مری است. بعضی بیماران یکسری نشانه های مشابه را با اشکال در بلع غذا اشتباه می گیرند در حالی که اشکال در بلع غذا با این نشانه ها فرق می کند. این علایم از این قرار است :

 

*بلع دردناک به معنی احساس درد در هنگام بلع غذا است. در مواردی بلع دردناک به طور همزمان با اشکال در بلع وجود دارد ولی گاهی اوقات فقط در هنگام بلع غذا درد احساس می شود و اشکال در بلع وجود ندارد و غذا به راحتی از مسیر حلق و مری عبور می کند.

 

*احساس توده در گلو : در این حالت نیز هنگام بلع غذا اشکالی وجود ندارد ولی بیمار به طور مداوم و بدون ارتباط با غذا خوردن احساس می کند که توده ای در گلویش گیر کرده است یا در ناحیه گلو احساس گرفتگی و فشار می کند.

 

*ترس از غذا یا ترس از بلع غذا : در این موارد بیمار به علت ناراحتی هایی که متعاقب غذا خوردن یا بلع ایجاد می شود از غذا خوردن یا بلع غذا امتناع می کند. مثلا" در کم خونی روده همیشه حدود 20 دقیقه پس از صرف غذا درد شدید شکم به وجود می آید. بیمار به منظور جلوگیری از بروز درد شکم از غذا خوردن می ترسد یا در بیماری هایی نظیر هاری، کزاز و فلج حلقی در هنگام بلع غذا ماده غذایی وارد مجاری تنفسی و موجب تنگی نفس شدید و احساس خفگی بیمار می شود. به همین جهت بیمار از بلع غذا بسیار نگران است.

 

*احساس پری در ناحیه بالای شکم : این حالت نیز همراه با انسداد یا اشکال در مسیر عبور غذا نیست بلکه متعاقب صرف غذا یا بلع هوا احساس پری و تورم به وجود می آید.

 

انواع بلع مشکل

 

انتقال طبیعی ماده غذایی در مسیر بلع بستگی به اندازه لقمه غذا، قطر مسیر بلع، حرکات انقباضی مسیر و باز شدن طبیعی و به موقع اسفنکترها یا دریچه های ورودی (فوقانی) و خروجی (تحتانی) مری دارد. به طور کلی دو نوع اشکال در بلع وجود دارد : 1-اشکال مکانیکی 2-اشکال حرکتی

 

1-اشکال مکانیکی زمانی است که مجرای داخلی حلق یا مری مسدود یا جدار حلق و مری دچار آسیب مکانیکی شده یا مسیر عبور غذا از بیرون تحت فشار قرار گرفته است. نمونه های عوامل و بیماری های موجد اشکال مکانیکی بلع از این قرار است :

 

*لقمه بزرگ غذا

 

*جسم خارجی بلعیده شده

 

*التهاب و تورم شدید حلق و مری به علت ویروس، باکتری، قارچ، مواد سوزان، حرارت، ...

 

*حلقه ها و پرده های مسیر بلع

 

*تنگی خوش خیم ناشی از زخم مری، سابقه مصرف مواد سوزان یا قرص

 

*تنگی بدخیم ناشی از سرطان مری، لنفوم

 

*دیورتیکول زنکر خیلی بزرگ

 

*غده تیرویید خیلی بزرگ

 

2-اشکال حرکتی زمانی است که حرکات انقباضی مسیر بلع دچار مشکل شود یا

 

اسفنکتر های ورودی و خروجی مری به موقع و به میزان کافی باز نشود. نمونه های بیماری های موجد اشکال حرکتی بلع عبارت است از :

 

*سکته مغزی

 

*فلج اطفال و عوارض بعدی آن

 

*پلی میوزیت

 

*اسکلرودرمی

 

*آشالازی

 

*اسپاسم منتشر مری

 

نحوه برخورد با بیمار مبتلا به بلع مشکل

 

شرح حال و سیر پیدایش بلع مشکل و علایم همراه آن جهت تشخیص علت، مهم است. نوع غذای مصرفی اهمیت دارد. اگر فقط اشکال در بلع غذاهای جامد باشد، یعنی اشکال مکانیکی در مسیر بلع وجود دارد و هنوز تمام مجرای عبور غذا بسته نشده است. پس از مدتی اشکال مکانیکی ممکن است پیشرفت کند و موجب اشکال در بلع مواد غذایی جامد و مایع شود. در موارد اختلال حرکتی مری و اشکال حرکتی بلع از ابتدا بلع مواد غذایی جامد و مایع با مشکل مواجه می شود ( نظیر آشالازی و اسپاسم منتشر مری) .

 

مدت زمان و سیر پیدایش بلع مشکل : اشکال موقت و کوتاه مدت در بلع غذا ممکن است ناشی از یک فرآیند التهابی و تورمی باشد، در حالی که اشکال پیش رونده و طولانی مدت ( چند هفته تا چند ماه) ممکن است به علت سرطان مری باشد. اشکال دوره ای و متناوب در بلع غذا در طول چند سال ممکن است ناشی از وجود حلقه های مخاطی در حلق یا مری باشد.

 

علایم همراه : کاهش وزن بسیار زیاد نشانه بدخیمی و سرطان است. اگر خشونت صدا قبل از بروز اشکال در بلع وجود داشته باشد، مشکل اصلی در ناحیه حنجره است. اگر ابتدا اشکال در بلع و سپس خشونت صدا بروز کند باید به فکر سرطان مری بود. گاهی اوقات خشونت صدا ناشی از رفلاکس یا برگشت اسید معده به طرف مری و حنجره است که موجب تورم شدید حنجره می گردد. سکسکه همراه با بلع مشکل نشان می دهد که احتمالا" آسیب در ناحیه پایین مری وجود دارد. درد قفسه سینه همزمان با بلع مشکل نشانه بیماری اسپاسم منتشر مری است. همین حالت در موارد گیر کردن یک لقمه غذایی خیلی بزرگ در مسیر عبور غذا نیز به وجود می آید. سابقه طولانی مدت سوزش سر دل و بیماری رفلاکس قبل از بروز اشکال در بلع، نشانه ایجاد تنگی خوش خیم مری ثانوی به سوزش سر دل و زخم مری است. در موارد بلع دردناک همزمان با اشکال در بلع باید به فکر ورم مری ناشی از عفونت قارچی یا ویروسی یا مصرف قرص بود.

 

اقدام های تشخیصی

 

همه بیماران مبتلا به اشکال در بلع باید به طور کامل و جدی بررسی شوند تا علت این علامت مهم مشخص شود. اقدام های تشخیصی که بر حسب مورد توسط پزشک معالج توصیه می گردد شامل عکسبرداری ساده و رنگی مری، آندوسکپی و مانومتری مری است.

 

درد مری

 

سوزش سر دل به معنی احساس ناراحتی سوزشی ناحیه پشت جناغ است که به صورت موجی به طرف بالا و پایین حرکت می کند. در موارد شدید به کناره های قفسه سینه، گردن و زوایای فک پایین انتشار می یابد. سوزش سر دل نشانه مشخصه بیماری رفلاکس یا برگشت محتویات معده به مری است و ممکن است همراه با احساس بالا آوردن غذا یا ورود یک مایع گرم به داخل دهان باشد.

 

درد هنگام بلع یا بلع دردناک مشخصه ورم مری با مکانیسمی غیر از رفلاکس یا برگشت محتویات معده است. این حالت بیشتر در ورم مری ناشی از عفونت قارچی یا ویروسی ایجاد می شود. سایر مواردی که منجر به بلع دردناک می شود، عبارت است از :

 

*زخم مری

 

*سرطان پیشرفته مری که به بیرون مری تهاجم پیدا کرده باشد

 

*آسیب مری به علت مصرف مواد سوزان (اسید، قلیا، ... )

 

*سوراخ شدن مری

 

در بیماری رفلاکس، بلع دردناک غیر معمول است مگر اینکه عارضه ای پیدا شده باشد.

 

درد قفسه سینه : به جز دو مورد سوزش سر دل و بلع دردناک ممکن است در یک سری بیماری های دیگر نیز درد در ناحیه قفسه سینه به وجود آید. علت این دردها معمولا"ناشی از بیماری رفلاکس یا بیماری اسپاسم منتشر مری است. سایر علل درد قفسه سینه عبارت است از :

 

*سرطان پیشرفته مری

 

*زخم مری

 

*کم خونی عروق کرونر قلب

 

*اختلالات حرکتی مری

 

*اختلالات رفتاری و روان تنی

 

*افسردگی و اضطراب

 

*واکنش های ناشی از ترس و هراس بیش از حد

 

*سایر اختلالات روانپزشکی

 

از میان تمام علل درد قفسه سینه، کم خونی عروق قلب از همه مهمتر است و در هر بیمار مبتلا به درد در این ناحیه باید به دقت بررسی شود. اگر آزمایش ها و بررسی های تخصصی نشان دهد که قلب و عروق آن سالم است و علت درد قفسه سینه، غیر قلبی است، باید سایر علل را بررسی کرد. از بین علل غیر قلبی درد قفسه سینه شایعترین علل مربوط به لوله گوارش است و از بین علل گوارشی شایعترین علت مربوط به بیماری رفلاکس یا برگشت محتویات معده به مری است.

 

بالا آوردن غذا

 

بالا آوردن غذا به ورود محتویات معده یا مری به داخل دهان بدون زور زدن یا فشار گفته می شود. در مواردی که علت بالا آوردن غذا انسداد قسمت پایین مری (نظیر آشالازی) یا دیورتیکول بزرگ مری باشد، مواد بالا آمده بیمزه و حاوی غذاهای هضم نشده است. برگشت یا بالا آوردن مواد ترش یا تلخ در بیماری رفلاکس شدید رخ می دهد و به علت نارسایی دریچه های ورودی و خروجی مری است. بالا آوردن غذا ممکن است منجر به ورود مواد غذایی به مجاری تنفسی و حملات سرفه و احساس خفگی شود و بیمار را ناگهان از خواب بیدار کند.

 

جمع شدن آب فراوان در دهان یا آب ریزش از دهان یک واکنش دفاعی در پاسخ به ورود اسید به مری است. در واقع آب دهان که قلیایی است، به میزان زیاد ترشح می شود تا پس از بلع وارد مری و معده شود و اسید اضافی را خنثی کند.

 

اختلالات حرکتی مری

 

احساس توده در گلو

 

احساس وجود توده یا گرفتگی در ناحیه گلو، به خصوص در افرادی که اختلالات عاطفی دارند، اتفاق می افتد. این حالت به خصوص در خانمها دیده می شود. علیرغم احساس گرفتگی یا توده درحلق، بیماران در هنگام بلع غذای جامد یا مایع هیچ مشکلی ندارند. عکسبرداری رنگی مری، آندوسکپی و مانومتری (اندازه گیری فشار قسمت های مختلف حلق و مری ) طبیعی است. این بیماران به درمان دارویی خاصی نیاز ندارند و کافی است با مراجعات پزشکی و توضیحات پزشک معالج مطمئن شوند که مشکل انسدادی در ناحیه گلو ندارند. پس از حصول اطمینان بیماری معمولا"خود به خود برطرف می شود. گاهی اوقات ممکن است نیاز به مصرف داروهای آرامبخش باشد. بعضی از بیمارانی که احساس گرفتگی گلو دارند، مبتلا به بیماری رفلاکس یا سوزش سر دل هستند. در این بیماران مصرف داروهای ضد اسید یا سایر داروهای سوزش سر دل لازم است.

100 دیدگاه

94/07/12 يكشنبه 08:53
[100] سهراب:

با سلام . بنده اکثرا هنگامی که صبح زود صبحانه میل می کنم . موقع جویدن بزاق دهانم انگار خشک شده و مجبورم هر چند لقمه یکبار با چای یا نوشیدنی دهانم رو خیس کنم اتفاقی که امروز برای من افتاد بعد از صبحانه حالت. خوبی نداشتم و میخواستم استفراغ کنم و موقع استفراغ لقمه ها بعض گلوله گلوله شده بودند البته قبل تر هم این حالت رو دیده بودم و عمدتا من صبح زود میل به صبحانه ندارم . مورد دیگر هم بنده اغلب استرس دارم و خودم دریافتم که این استرس داشتنم روی وضع گوارشیم تاثیر میگذاره و این موقع ها احساس سنگینی و یا بد در معده دارم . ممنون میشم راهنماییم کنید
94/06/31 سه شنبه 10:08
[99] مهناز الف:

باسلام مادری دارم 65 ساله ایشون چندین سال است که مشکل خاصی دارند که در مثاالهای مختلف عنوان می کنم دقیقا نمی دانم چه متخصصی مناسب است : با آروق زدن گاهی اوقات نه همیشه چیزی به داخل نای میره و حالت خفگی بهشون دست میده همینطور خوراکی های تقریبا ترش باید گردن رو پایین بگیرند که نپره گلوشون کلا مشخص نیست به چه دلیلی و چرا هرگونه چیزی احتمال ایجاد مسدود شدن راه تنفسی را براشون ایجاد میکنه که تابحال چند بار با 115 تماس گرفتیم در موقع این اتفاق ولی بشکر خدا تا آمدن اورژانس مشکل حل شده در این حالت بسیار ما نگران و دستپاچه میشیم گاهی آب دهانشون میپره گلوشون باز همین حالت اتفاق میافته ایشون سالهای بسیار قبل حدود 20-30 سال گذشته آلرژی تنفسی به هرچیز معطر مثل نفت - بنزین - الکل- اکلن - سیگار و...از این قبیل داشتند که درصورت حاضر کمی مرتفع شده و الان به این صورت مشکل تنفسی پیدا می کنند که با اشاره میگن به پشتم بزنید و ما خیلی نگرانیم چون هیچ زمان مشخصی نداره بسیار بسیار ممنون و سپاسگزارم از شما دکتر گرانقدر که پاسخم را بدهید. مهناز الف
94/06/16 دوشنبه 20:11
[98] jafardini65@gmail.com:

سلام خسته نباشید من 29 سالمه و حدود پنج سالگی میشه که از درد خلیفه گلو رنج میبرم بعضی وقتها هست البته تمام روز نیست و از ترس بیماریهای خطر ناک اقدامی نکردم.
94/06/14 شنبه 16:07
[97] نامشخص:

سلام مدتی هست که متوج شدم ته زبانم چند تا دانه زگیل مانند زده خود دانه ها دزو نداره ولی گلوم درد داره وذرات غدا هم گیر می کنه و باعث درد می شه در صمن غدد لنفاوی زیر بغل نی دردناک شده و هم چنین گاهی مواقع قفسه سینه مشکل چیست؟m
94/06/14 شنبه 11:49
[96] مریم سمندرنژاد:

باسلام من چندماهی هستش که درد در پشت جناق سینه ام دارم و سوزش معده و گاه گداری همراه با تهوع و همچنین احساس میکنم یه چیزی مثل مایه شیره ای چسبناک گیر کرده نمیتونم قورتش بدم یا با سرفه کنده نمیشه و این دردها اصلا خوب نمیشه و مرتب و هر لحظه دارم و ضعف و خستگی شدید همیشه با من هست ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنین در ضمن نفق شکم و باد گلو هم هستش
94/06/13 جمعه 20:46
[95] فرشاد:

سلام پدری دارم 63 ساله، 60 روز پیش تومور مغزی عمل کرده، الان سرحاله ولی توی بلع غذا مشکل داره بعضی وقتها که غذای جامد می خوره، البته غیراز میوه ها بالا میاره، تومور پدرم کرانیوفارنژیوما بوده، میشه لطفا راهنماییم کنید؟ ممنون
94/05/29 پنجشنبه 14:07
[94] qasemi.maryam60@gmail.com:

سلامم من 34 سالمه خیلی درده های پشت دارم یعنی پشت کتفم بشوریکه باید قوش و قوس بدم به خودم تا اینکه آروغم در بیاد و احساس راحتی بکنم. سوزش سر دل ندارم و بیشتر موقع خواب اذیتم میکنه. گاهی وقت مایعی از معده ام برمیگرده که به ندرت این اتفاق می افته. درد های شکمی شدید که به ناحیه معده ختم می شود توی دوران پریودی می گیرم اونم بعضی وقت ها. البته مبتلا به کیست های آندمتریوز هستم و این درد اونقدر شدید که با بستری شدن و مسکن درد تسکین پیدا میکنه ولی تا چند روز احساس کوفتکی شدید دارم که حرکت و جابجاییم به زحمت انجام میشه. سر این دردا قبل از اینکه بدونم به خاطر کیستمه به دکتر مراجعه کردم و هر کاری که مربوط به معده باشه انجام دادم سونو کامل، آندوسکوپی که گفت معده ات اسیدیه و آزمایش که میکروب معده گفت داری که آنتی بیوتیک مصرف کردم. اون درد به ندرت سراغم میاد. ولی این درد پشت خیلی اذیتم میکنه. که گاهی وقت تو این حالت پاهام از زانو به به لالا هم تیر میکشه.لطفا منو راهنمایی بفرمایید.در ضمن جدیدا هم مبتلا به کم کاری تیروئید شدم و و گلو به ادویه جات حساس شده و گاهی وقت که میوه و چیزهایی اینچنینی می خورم راحت پایین نمیره انگار تو نایم گیر میکنه.
94/05/20 سه شنبه 23:44
[93] زهزا:

باسلام.دختری 25 ساله هستم.5 روزه بطور ناگهانی زیر قفسه سینم سوزش کرد وبعد بطور مداوم تا الان احساس درد در وسط قفسه سینم دارم و گاهی این درد ب پشت جناغ سینم هم میزند.احساس سردی از ابتدای قفسه سینم تا گلو میکنم واحساس خلط یا بزاق خفیف کمی خفگی در گلویم.هیچ حالت تهوع واستفراغو سرفه مزمن وخونریزی ندارم.دوروزه رانتیدین والومینیوم ام جی اس میخورم و پرهیز از غذاهای اسیدی میکنم ی کم سوزشو سردی قطع شده ولی هنوز درد در قفسه سینه ام دارم.در بلع غذا هم زیاد مشکل ندارم.ایا دچار ریفلاکسم؟
94/05/18 يكشنبه 12:51
[92] مهسا:

با سلام.من چندسالی که مشکل معده دارم . دکترهای زیادی هم مراجعه کرد اما بعد یه مدت دوباره شروع شد . الانم چند ماهی که احساس گرفتگی در گلو دارم که باعث مشکل تنفسی برام شده . مکررا حالت تهوع دارم . در دهانم احساس تلخی میکنم و اشتهام به غذا کم شده . لطفا راهنماییم کنید .ممنونم
94/05/17 شنبه 20:48
[91] كيميا كوچك زاده:

با سلام.همسر من مدتي. است ( تقريبا ٢ سال) كه بعد از هر وعده ي غذايي استفراغ ميكند و در طول روز به صورت مداوم بادگلو ميزند،اما به دكتر مراجعه نميكند،ميخواستم بدونم كه اينها علائم خطرناكي است؟
94/05/16 جمعه 15:06
[90] سودی:

سلام.خسته نباشيد حدود 15 روز پيش معده درد داشتم قرص امپرازول بمدت سه روز هروعده قبل غذا خوردم ولی بعد احساس کردم چيزی توگلوم گير کردهزير فک ورم کرد و احساس درد کردمدکتر گفت رفلاکس معده ستولی الان هنوز احساس ميکنم چيزی مثل خار تو گلوم گير کردهگاهیب باحرکت سرماحساس ميکنمخ يک خار گلوم و خراشيده ميکنهولی اصلاوقت غذا خوردن و آب نوشيدن احساسش نميکنم بعد از خوردن احساسش ميکنم .
94/05/09 جمعه 16:25
[89] معصومه ملکی :

سلام من خانومی هستم ۴۸ساله.مدت۳ماه است ک احساس خفگی یا گیر کردن چیزیدر گلو را دارم. درد ب طرف گوش چپم میزند.بعد از مراجعه ب دکتر تشخیص را رفلکس معده دادند. دکتر داروهای معده داده‌اند ک درحال استفاده از دارو هستم ولی در این مدت ک حدود ۲هفته است تغییری در خودم ندیدم. در ضضمن ب من گفتند ک معده ام باکتری هلیکوباکتر هم دارد.و تلخی دهان هم دارم حالا میخوام بدونم این گرفتگی گلو همراه با سایر موارد درست تشخیص داده شده
94/05/04 يكشنبه 01:47
[88] پریسا مسیبی:

خانمی هستم ۳۰ ساله مدت یک ماهه احساس میکنم قسمت میانی گلوم چیزی هست،در صورتی که تو عکس و معاینه و سونو چیزی مشاهده نشده،قرص پنتاپرازول هم دو هفته خوردم مشکل گوارشی نداشتم،اما هنوز حس میکنم یه چیزی مث پوست تخمه به گلوم چسبیده،لطفا راهنمایی کنید،نیازی به اندسکوپی هست؟وقتی کمی فشار میدم گلومو کاملا حس میکنم وجودشو
94/04/27 شنبه 19:04
[87] افسون :

ایا مصرف قرص مولیتی ویتامین باعث اختلال در معده و سنگینی سر دل معده میشود
94/04/25 پنجشنبه 22:58
[86] نازنین مرادی:

سلام خانم 48 ساله هستم. امروز دکتر از من پرسید آیا نان را به زور میتونی قورت بدی.گفتم بله. عجیبه که من صبحها نمیتونم صبحونه بخورم چون از گلوم پایین نمیره و و اگر برای ناهار یا شام بخوام نان بخورم باید با یک غذای مایع و شل باشه وگرنه از گلوم پایین نمیره. همیشه نفخ روده دارم.به سختی احابت نزاح دارم و همیشه یبوست دارم. آیا بین ناتواتی در خوردن نان و بیماریها رابطه ای وحود داره؟ سپاسگذارم
94/04/23 سه شنبه 22:39
[85] پژمان پورزند:

با عرض سلام و تشکر.مشکله من چند وقتیه شروع شده و این مشکل با گیر کردنِ مایعات و درد در این هنگام در بلع بوجود آمد و بعد از بلعِ غذایه جامد هم این مشکل پیش اومد اما با دردِ کمتر. و احساس توده در مری دارم بدونه تداخل با غذا.یعنی بعد یا قبل از بلعه وعده احساسه وجوده این توده در مری هست. مثله گیر کردنه دائمه قرص در گلو.و اما بیشترین درد در هنگام بلعه مایعات هست. اما هیچ نشانه دیگری از جمله نشانه هایی که در متنه بالا به آنها اشاره شد وجود ندارد.26 سالمه و حدوده یکماه هست این مشکل پیش اومده. ممنون
94/04/23 سه شنبه 16:44
[84] پروین فرمنش:

سلام من چند وقتی هست وقتی آب دهن قورت میدهم احساس گرفتگی در گلو میکنم و باید صدایم را صاف کنم میخواستم بپرسم نظر شما چیست ممنون
94/04/17 چهارشنبه 17:00
[83] حیدری:

با سلام دختری ۲۷ساله هستم مدتی است دچار سوزش معده شده ام که بادرد در ناحیه مری وگلو نیز همراست.البته علایم دیگری مثل درد در پشت قفسه سینه و زیر دنده چپ و نیز بی حسی در شانه ها وبازوها نیز وجود دارد.می خواستم تشخیص آقای دکتر را بدانم؟آیا روزه داری با این علایم مضر نیست؟
94/04/15 دوشنبه 22:39
[82] بهار :

سلام مدت دو هفته است که مرتب آب وغذا از گلویم بالا می آید اما احساس سوزش سر دل زیاد ندارم وگلویم کمی درد می کند واحساس می کنم چیزی در قسمت پایین گلویم گیر کرده البته بعضی موقع ها خوب می شود من سینوزیت نیز دارم اما در حال حاضر نیز احساس سیری نیز دارم زیاد میلی به غذا ندارم کم می خورم من 38 سال دارم با تشکر
94/04/08 دوشنبه 19:27
[81] ستاره صادقی:

سلام من 29 سالمه تقریبا یک ماهه احساس میکنم گلوم گرفته و اشتهام خیلی کم شده و وزنم 4 کیلو کم شده فوق تخصص گوارش رفتم گفتند غمباده دارو دادند گفتند یک هفته ای خوب میشی ولی خوب نشدم و گلوم هنوز گرفتگی داره و احساس درد دارم و پشت قفسه سینم احساس میکنم گرفته و قولنج دارم
94/04/05 جمعه 17:52
[80] حامد:

سلام من 25سالمه چندسالیه دردهانم اسید بیمزه ترشع میشه درصورتی که منوازخواب صبح بلندمیکنه رفتم دکتر آندسکوپی کردگفت مری شما میکروبیه دارو دادخوب نشدم لطفا راهنمایی کنید.ممنون
94/04/01 دوشنبه 19:52
[79] حسین:

سلام هفت هشت ماهی است که بخاطر ناراحتیم و اختلال در خوابم قرص کلونازپام 2 میخوردم حالا ده روزه که نمیخورم در قسمت گلوم احساس گرفتی میکنم دکتر هم رفتم گفته حساسیته کمکم کنید لطفا
94/03/26 سه شنبه 17:07
[78] م زکانی:

سلام خسته نباشید مدتی است احساس فشار زیادی در زمان فرو بردن غذا و آب دارم همینطور درد در پشتم سمت راست مدام عاروق میزنم و سوزش شدیدی بعد از ایجاد عاروق دارم ،نمی دانم ارتباط داره یانه اما نزدیک به عادت ماهانه شدت این مشکلم بیشتر میشه ناگفته نماند چند سال پیش در اندوسکوپی مشخص شد زخم اثنی عشر دارم با مداوا و پرهیز غذایی در آخرین اندوسکوپی که سال ۸۹ انجام دادم دیگه زخمی مشاهده نشد آیا ممکنه بازم زخم داشته باشم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم
94/03/26 سه شنبه 01:56
[77] ب:

سلام من درهنگام خوردن غذا وقتی استرس دارم غذا های جامد از گلوم بزورو سختی پایین میره وبالا میارم خیلی اذیت میشم لطفا کمکم کنید
94/03/18 دوشنبه 20:40
[76] لیلا:

باسلام من خانمی 39 هستم چند روز است که احساس می کنم در گلویم چیزی می باشد البته عفونت سینوزیت هم دارم بعضی موقع ها کمی ریفلاکس معده هم دارم به نظر شما نشانه چیست متشکرم
94/03/17 يكشنبه 10:06
[75] جوادرضایی:

باسلام چندسالی اب دهنم لزج مشه بیشتر شبها بوی دهنم آذاردهنده است پس ازغذاخوردن احساس میکنم غذاتوگلوم است هرچند وقت یکبارپشت کتف ام درد میگیره
94/03/10 يكشنبه 22:35
[74] سارا والیان :

با سلام من مدت دو هفته آست که در گلویم احساس بک توده میکنم که موقع غذا خوردن غذا درگیریم گیر می کند و دچار سوزش سر معده هستم و احساس گرسنگی ام کم شده لطفا به من کمک کنید
94/03/02 شنبه 09:56
[73] زهرا:

سلام.من حدود 21 سال دارم. با خوردن غذا هیچ مشکلی ندارم. فقط وقتی قرص یا کپسول میخورم توی گلوم گیر میکنه.به حدی که نفسم میگیره و اشکم در میاد. احساس خفگی بهم دست میده. علتش چی میتونه باشه؟
94/02/28 دوشنبه 12:04
[72] الهام:

سلام من دختری 21 ساله هستم 1 سال هست که با مشکل بلع غذا مواجه ام غذاهای ترش و شیرین را به سختی میخورم و اکثر مواقع به علت تهوع نمیتوانم بخورم گاهی چرک زیادی در قسمت بالای گلوم احساس میکنم همچنین بزاغ دهانم حالتی چسبنده داره و نمیتونم غورتش بدم با غذای سرخ شده گلو درد میشم حتی با مسواک زدن هم مشکل دارم به خصوص صبح ها چون آنقدر دچار تهوع میشم که اگر ادامه بدم بالا میارم خلط خونی هم دارم و مدت هاس نمیتونم صبحونه بخورم البته مدتیه با مشکلات روحی عاطفی هم مواجه ام خواهش میکنم کمکم کنین چندبار دکتر رفتم ولی هیچ کدام مشکل من رانفهمیدن.
94/02/25 جمعه 22:59
[71] نسیم وصفی:

با سلام و خسته نباشید آقای دکتر من حدود یک ماه هستش که معده درد دارم و احساس خفگی در ناحیه گلوم از وقتی یادمه دارم و چرک گلو هم دارم خوب نميشه و دکترا فقط میگن از استرس هستش و خفگی ناحیه گلوم خیلی اذیت میکنه و معده درد هم به همه جام میزنه لطفا می فرمایید مشکل خاصی دارم یا نه.تشکر
94/02/17 پنجشنبه 02:17
[70] فاطمه:

سلام خواهش میکنم جوابم و بدین من مادرم 45سالشون ویکماه پیش ناگهان از خواب پریدن و نفسشون بالا نمیومد بعد از اورز هر موقع که میخوابن از خواب میپرن و احساس تنگی نفس دارن به همراه تپش قلب چند ثانیه ای و میگن داخل قفسه سینم احساس گرفتگی میکنم شبیه وجود خلط پیش متخصص خض گوش و حلق و بینی رفتن دارو برای معده و سونوگرافی از گردن داد همه چیز طبیعی بود جز تیرویید که قرص دادن وویتامین د ی نوار قلبم گرفتن گفتن طبیعیه ولی هنوز احساس گرفتگی داخل قفسه سینه دارن خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم
94/02/08 سه شنبه 11:20
[69] مژگان زاهدی پور:

سلام. خانمی 26ساله هستم گاهی لقمه در گلوم گیر میکند عمل بلع را به سختی انجام میدم وقتی این حالت به من دست میدهد آب دهانم رو نیز با سختی