دکتر حسین خدمت
جستجوی ساده محتوایی
تاریخ جاری
98/09/24 يكشنبه 13:45
کنترل فونت
Text + Text -

بنر ستون سمت راست
یک خاطره
آمار بازدید
98/09/24
بازدید: ۴٢٩
IP: ١٣۶

98/09/23
بازدید: ٣٢۴۵
IP: ٢١٨

98/09/22
بازدید: ۴٨٨
IP: ١۵٠

98/09/21
بازدید: ٢٢۵٣
IP: ٢٠٠

98/09/20
بازدید: ٨٣٣
IP: ١٩۶

98/09/19
بازدید: ۶۴٨
IP: ١۶۵

98/09/18
بازدید: ٢٠٠٠
IP: ٢٠٣


افراد آنلاین: ۴
IP: 3.94.129.211
از: ...
پرینت

بازدید: ٣٧٣۵
91/06/29 چهارشنبه 05:53

علل چاقی چیست؟

علل مختلفی به طور مستقیم و غیر مستقیم منجر به چاقی می شوند. چاقی به دلیل عدم تناسب بین تولید و مصرف انرژی در طولانی مدت می باشد . علل مختلفی منج

علل چاقی چیست؟

علل مختلفی به طور مستقیم و غیر مستقیم منجر به چاقی می شوند. چاقی به دلیل عدم تناسب بین تولید و مصرف انرژی در طولانی مدت می باشد . علل مختلفی منجر به عدم تناسب درتولید و مصرف انرژی در بدن می شوند . اما علل اصلی آن عبارتند از :نوع عادات، محیط زندگی فرد و ژنتیک.

عادات :

در زمانه ای که محیط به سرعت قابل عوض شدن است ، می توان به سادگی عاداتی که به سلامت صدمه وارد می کنند را کنار گذاشت. مثلا در بیمار چاق انتخاب نوع غذا و داشتن تحرک و فعالیت فیزیکی مهم می باشند . اگر به این دو موضوع کم توجهی شود عوارض نامناسبی بر جای می گذارند . مردم این زمانه به طور متوسط از مواد غذایی با کالری بالا بیشتر از افراد قدیمی استفاده می کنند لذا مواد پر کالری مانع جذب مواد غذایی مناسب برای بدن می شوند . این مشکلات رفتاری را بیشتر می توان در مهمانیها و صرف غذا در رستورانها مشاهده کرد .

محیط :

محیط نقش کلیدی در ایجاد عادات و نحوه زندگی فرد دارد . عوامل محیطی گوناگون می تواند بر سلامت افراد تأثیر گذار باشد لذا جامعه امروزی به سمت زندگی کم تحرک پیش می رود بطوریکه ماشین سواری جایگزین قدم زدن ، و تکنولوژی جایگزین فعالیت فیزیکی ، و غذا های آماده و پر کالری جایگزین غذا های سالم شده است.

چگونه چاقی را درمان کنیم؟

هدف از درمان چاقي رسيدن به وزن مناسب است كه سلامتي را بدنبال دارد مقدار وزني كه بايستي كاهش يابد تا سلامتي بدست آيد كمتر از آن چيزي است كه بيمار چاق تصور ميكند. معمولا كاهش وزن ۵ تا 10 درصد سلامتي را به ارمغان خواهد آورد براي رسيدن به وزن مناسب كه سلامتي را بدنبال داشته باشد ميبايست رژيم غذايي و سبك زندگي را تغيير داد و بر فعاليت ورزشي و فيزيكي افزود علاوه بر آن پزشك ميتواند با تجويز دارو و يا عمل جراحي به بيمار چاق كمك كند

انتخاب روش درمانی: برای انتخاب راحت تر روش درمانی مراجعین را معمولا به چند گروه تقسیم میکنیم

گروه اول: افرادی کهBMI بین 18.5 تا25 دارند. این افراد سالم هستند و نیازبه اقدام خاصی ندارند.

گروه دوم: افرادی که BMIبین 25 تا30 دارند. این افراد چاق بوده ولی بیمار نمی باشند. در این گروه با تغییر عادات غذایی و رژیم درمانی ومصرف داروهای چربی سوز و ورزش میتوانند به وزن ایده آل برسند .

گزوه سوم: افرادی که BMIبالاتر از 30 دارند.این عزیزان دچار بیماری چاقی هستند و نیاز به درمان بیماری توسط پزشک دارند.به این افراد معمولا سه نوع درمان پیشنهاد میشود:

1- گذاشتن بالون داخل معده

2- گذاشتن حلقه دور معده

3-کوچک کردن معده


1 دیدگاه

92/05/20 يكشنبه 20:50
[1] مریم سوری :

با سلام خدمت آقای دکتر خدمت 1 ماه پیش دچار درد شدید شکمی درست در ناحیه سمت راست شکم زیر قفسه سینه داشتم سونویی انجام شده سنگ 5 میلی متری در کیسه صفرا نشان داده شد دکتر داخلی منو به عمل لاپراسکوپی توصیه کرد فعلا تو این یک ماه درد نداشتم اما از شما خواهشی

SecImgSes